Historia firmy

  1990 Powstanie Zakładu Usług Akumulatorowych VOLTANA S.C. z siedzibą
w Częstochowie, w wynajętym obiekcie przy ul. Srebrnej 49. Zakład zajmuje się m.in. sprzedażą i obsługą akumulatorów rozruchowych oraz baterii przemysłowych: stacjonarnych i trakcyjnych - kwasowych i zasadowych.

  1992 Powstanie PPHU VOLTANA Stanisław Reterski, z siedzibą w Warszawie
i Oddziałem w Częstochowie. Następuje zamknięcie sprzedaży akumulatorów rozruchowych i rozszerzenie sprzedaży i serwisu baterii przemysłowych, urządzeń prostownikowych i kompletnych systemów gwarantowanego zasilania.

  1993 Otwarcie biura PPHU VOLTANA z siedzibą w Warszawie, przy ul. Rydygiera 8.
Utworzenie i zarejestrowanie w warszawskiej siedzibie VOLTANA, spółki joint venture pod nazwą ALV HOPPECKE, wespół z firmami AKUSERWIS i LINK oraz niemiecką fabryką Akkumulatorenwerke HOPPECKE Batterien Karl Zoellner & Sohn etc. Rozpoczęcie sprzedaży i instalacji pierwszych w Polsce baterii stacjonarnych zbudowanych z ogniw Fabryki HOPPECKE.

  1995 Wykup siedziby Oddziału w Częstochowie od firmy POLGAL. 3.500 m. kw. terenu i 800 m. kw. pomieszczeń. Modernizacja i adaptacja pomieszczeń do zwiększonego zakresu działania firmy. Zakup specjalistycznego wyposażenia do obsługi baterii. Budowa nowoczesnego biura i zaplecza socjalnego dla pracowników.

  1999 Przekształcenie PPHU VOLTANA w VOLTANA S.C. z własną siedzibą
w Częstochowie i biurem kontaktowym w Warszawie